Często pytacie nas o różne sprawy związane ze szkoleniami. Postaraliśmy się zebrać najbardziej popularne pytania od naszych kursantów i wyczerpująco odpowiedzieć.

Najważniejsze i tak zawsze jest jedno pytanie: czy warto jest rozpocząć przygodę z jazdą sportową?

TAK, oczywiście!

Co warto wiedzieć o szkoleniach SkiSpa?

 • Jaki poziom narciarski muszę reprezentować, żeby móc pojechać na szkolenie?

  Osoba, która chciałaby się z nami wybrać na szkolenie, powinna jeździć równolegle na krawędziach oraz zjeżdżać bez większego problemu z każdej trasy narciarskiej, nawet o większym nachyleniu. To taki „poziom minimum”. Chętnie doradzimy konkretny wyjazd, biorąc pod uwagę poziom trudności zarezerwowanych przez nas stoków. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności – skontaktuj się z nami, na pewno doradzimy co zrobić, aby zacząć przygodę z tyczkami.

 • Jak intensywne jest szkolenie i jak wygląda typowy dzień ze Ski Spa?

  Nasze typowe, 6-dniowe szkolenie to 5 godzin jazdy dziennie pod opieką trenerów.

  Zwykle zaczynamy godzinnym rozjeżdżeniem, następnie przechodzimy do 2-godzinnego treningu na tyczkach, by zakończyć – po przerwie lunchowej – 2 godzinnym blokiem szkolenia techniki.

  Dodatkowo, każdego wieczoru spotykamy się na video analizie, podczas której omawiane są postępy i zadania do zrealizowania w kolejnym dniu szkolenia.

 • Ilu jest kursantów na szkoleniu?

  Na naszych szkoleniach proporcje to max. 7 kursantów na 1 trenera. Większość kursów liczy maksymalnie 12-14 osób (przy 2 trenerach). Zawsze dobieramy liczbę trenerów tak, aby każdy miał zapewnione indywidualne podejście do szkolenia.

 • Co jeśli nigdy nie jeździłem/łam na tyczkach?

  Nie będziesz pierwszym kursantem, którego wprowadzimy w tajniki jazdy sportowej „od zera”.  Co roku zaczyna z nami tyczkową przygodę kilkanaście osób.

 • Jaki sprzęt jest potrzebny, aby wziąć udział w szkoleniu?

  Idealnie, jeśli masz dwie pary nart (slalomowe oraz gigantowe). Jeśli posiadasz tylko jedną parę, odpowiednie będą narty o promieniu slalomowym (ok. 11-13 m).

  Obowiązkowy jest kask oraz – na część slalomową – kije z gardami oraz nagolenniki. Jeśli nie posiadasz wymaganych ochraniaczy, możesz je u nas kupić w atrakcyjnych cenach.

  Ekwipunek nieobowiązkowy, ale oczywiście przydatny, to m.in.: ochraniacze przedramion na slalom gigant, „żółwik” (ochraniacz na plecy), „pajączek” (ochraniacz na ramiona) oraz gigantowe szorty, chroniące biodra.

 • Jak wygląda dojazd na szkolenie? Czy mogę jechać, jeśli nie mam samochodu?

  Dojazd na szkolenie odbywa się we własnym zakresie. Jeśli nie posiadasz samochodu lub nie chcesz jechać sam, skontaktujemy cię z kimś, kto planuje podróż autem i szuka pasażera.

 • Jaki jest wiek uczestników na naszych szkoleniach?

  Najliczniejsza grupa kursantów mieści się w przedziale wiekowym 25-40 lat. Drugim, co do liczebności przedziałem jest wiek 45-60 lat.

  Zdarza się również, że szkolą się z nami młodsi (pełnoletni) narciarze.

 • Jakie są proporcje kobiet i mężczyzn na naszych szkoleniach?

  Na naszych szkoleniach jest zwykle niewielka przewaga mężczyzn.

 • Czy istnieje możliwość serwisu nart na naszych szkoleniach?

  W trakcie szkolenia istnieje możliwość odpłatnego serwisu nart (ostrzenie, smarowanie). Jeśli posiadacie sprzęt serwisowy, możecie sami zadbać o swoje dechy na bieżąco.  Polecamy przygotowanie sprzętu w naszym serwisie Ski Spa przed wyjazdem.

  Pamiętajcie, że jako kursanci, macie u nas zniżki.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

  Imię (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Treść pytania