Kameralne szkolenia na tyczkach

Nasze szkolenia są kameralne. Limit miejsc to przeważnie 18 osób, co oznacza, że na jednego trenera przypada nie więcej niż siedmiu kursantów. Taka liczba narciarzy nie tylko wpływa na zmniejszenie kolejek na starcie slalomu, ale też pozwala na indywidualne podejście trenerów do kursantów. Odpowiednio dobrana liczba kursantów umożliwia sprawne i merytoryczne przeprowadzanie wieczornej analizy.

Wypróbowana i zgrana kadra

Trzon naszej kadry szkoleniowej jest niezmienny. Kadra jest zgrana, zaangażowana i zawsze w dobrej formie sportowej. Bardzo dobre przygotowanie teoretyczno-praktyczne sprawia, że na naszych szkoleniach otrzymacie trafne uwagi praktyczne poparte przejazdami pokazowymi trenerów. Staramy się również urozmaicać nasz stały team szkoleniowy, zapraszając do współpracy naszych kolegów – również byłych bądź obecnych zawodników i trenerów klubowych. Wszystkich nas łączą serdeczne, wieloletnie relacje i… poczucie humoru. Ostrzegamy: udziela się kursantom.

Metodyczne podejście do treningu

Choć stoki, które rezerwujemy, charakteryzują się ponadprzeciętną częstotliwością zjazdów, skupiamy się przede wszystkim nad jakością tyczkowych przejazdów. Stosujemy inne metody treningowe w przypadku tyczkowego nowicjusza, dla którego pierwszy kontakt z tyczkami to początek rewolucji w jego technice, a inne w przypadku doświadczonego alpejczyka, szukającego niuansów, które dadzą mu przewagę na zawodach. Zależy nam również na wyrobieniu w kursantach świadomości narciarskiej, czyli umiejętności diagnozowania i korygowania swoich błędów podczas jazdy.

Nauka jazdy na slalomie

Slalom nie jest konkurencją elitarną. Wymaga tylko zastosowania metody małych kroków i umiejętnego wprowadzenia narciarzy w slalomowe tajniki odpowiednimi ćwiczeniami oraz ustawieniami. Dlatego nie boimy się tego podkreślać: każdego sezonu ok. 20 narciarzy zaczyna odkrywać z nami przyjemność jazdy po bramkach krótkim, ciętym skrętem.

Sportowa atmosfera bez zadęcia

Wprowadzamy elementy, które dodatkowo mają zmotywować kursantów, takie jak: dobieranie w pary podczas zajęć w grupach, korzystanie z fotokomórki, wewnętrzne zawody. Nie zapominamy jednak, że warunkiem narciarskiego progresu są przede wszystkim zmagania z samym sobą. W końcu najważniejsza jest radość z jazdy, którą staramy się naszym kursantom przekazać.

Uwagi po każdym przejeździe

Wychodzimy z założenia, że jakość każdego przejazdu ma znaczenie, szczególnie na poziomie amatorskim, gdzie istnieje duże ryzyko powielania własnych błędów. Na szkoleniach Ski Spa każdy zjazd jest monitorowany przez trenerów, tak aby po jego zakończeniu kursant mógł otrzymać wskazówki do natychmiastowego zastosowania. Dzięki temu progres możliwy jest nie tylko z dnia na dzień, ale i z przejazdu na przejazd.

Poczucie indywidualnego treningu, również na sesjach techniki

Ogromne doświadczenie oraz kreatywność naszej kadry pozwala na efektywne prowadzenie jazdy zadaniowej. Nie wszystkie ćwiczenia mają uniwersalne zastosowanie. Istotne jest, aby środki treningowe dobierane były pod kątem umiejętności narciarza oraz elementów, które wymagają poprawy. Dlatego na wielu sesjach techniki nasi trenerzy sięgają odrębny zestaw ćwiczeń dla każdego z kursantów.

Przemyślana i konstruktywna analiza video

Wieczorne analizy video są zawczasu przygotowywane przez kadrą trenerską. Wszystkie filmy i zdjęcia analizujemy i przeglądamy tak, aby podczas wspólnego spotkania z kursantami rzeczowo, zwięźle i konstruktywnie skomentować przejazdy. Każdy kursant otrzymuje indywidualne wskazówki i zadania do zrealizowania następnego dnia treningowego.

Jazda zadaniowa

Korzystamy z różnych form szkolenia, aby zwiększyć efektywność treningu. Bazując na wieloletniej praktyce wiemy, że skuteczna jazda sportowa wynika z dobrego opanowania techniki jazdy na nartach. Nasze „techniczne” popołudnia przybierają różne formy. Są to m.in.: jazda zadaniowa w grupach z instruktorami, sesja techniki na jednym stoku, z odrębnym zestawem ćwiczeń dla każdego kursanta oraz treningi stacyjne, czyli „tory przeszkód”, które specyficznymi ustawieniami z długich i krótkich tyczek wymuszają pożądane nawyki narciarskie.