Open/Close Menu Prowadzimy szkolenia narciarskie (slalom, gigant, technika). Wyjazdy na tyczki organizujemy od 2011. to coś, w czym się specjalizujemy.

Na ostatnie kilka miesięcy właściciele narciarskiej hali w Druskiennikach zamknęli obiekt, aby dokonać dość dużego remontu. Choć można by sądzić, że Litwini spontanicznie wykorzystali okres lockdownu, to fakty są jednak takie, że termin zamknięcia Areny ustalony był już dawno.

Tak czy siak, oto, co jesteśmy w stanie napisać o zmianach, zanim pojedziemy na halę 26 września:

  • Lepsza izolacja hali

Do tej pory amplituda temperatur w hali była dość duża. Za dnia wynosiła -3 st. C, by wieczorem – chociażby w upalne lato – dochodzić do ok. 0,5 st na plusie. To sprawiało, że ponowne chłodzenie hali było energochłonne, co oczywiście przekładało się na pieniądze. Cierpiała na tym również jakość śniegu, który przechodził transformację niemal każdej doby. Teraz ma być na minusie cały czas.

  • Usprawniony system chłodzenia

Zdaniem tych teamów, które odwiedziły halę już po remoncie, jakość śniegu dzięki lepszemu chłodzeni hali, zauważalnie się poprawiła.

  • Zmniejszenie linii z 5 do 4

Ponad połowę teamów narciarskich, które przyjeżdżają potrenować na litewskiej hali, stanowią Rosjanie. Pozostałych slalomistów nie jest na tyle dużo, aby była potrzebna piąta linia. Linia, wygradzająca część treningową została więc nieco przesunięta, z czego ucieszą się zarówno narciarze rekreacyjni, jak i trenerzy – w końcu fajnie móc wykorzystać ogólnodostępną część również do doskonalenia skrętów o większym promieniu 🙂

  • Bula startowa dla 4 teamów!

Na „rampie” mieściły się do tej pory 2 teamy, co dzieliło linie na te lepsze i gorsze, a także tworzyło niepotrzebną kolejkę do bramki startowej. Tworzyło też niebezpieczne sytuacje, bo żeby dojechać do startu, położonego pod rampą, nierzadko trzeba było przecinać któryś ze slalomów. Teraz bula jest na tyle rozległa, że wystartować z niej może każda linia. Mają być 4 uchwyty do montażu pomiaru czasu, więc będzie sprawiedliwie do bólu.

  • Produkcja nowego śniegu

Tyle z nowości. W dalszym ciągu Snow Arena to dobrze zorganizowana miejscówka treningowa, gdzie spodziewać się możemy:

  • precyzyjnie zaplanowanego grafika (rezerwacje 2-godzinnych bloków treningowych i konkretnych linii),
  • stałych, przewidywalnych warunków treningu (temperatura, bardzo twardy śnieg),
  • dobrych warunków logistycznych dla teamów (dedykowane skiboxy do serwisowania i przechowywania sprzętu, możliwość wykupienia pakietów lunchowych dla grup, etc.),
  • przewagi narciarstwa sportowego nad rekreacyjnym (dobra „pojemność” tyczkowa stoku, ograniczona jednak strefa do luźnej jazdy),
  • rygorystycznego podejścia do procedur (obowiązek przestrzegania grafika, zasypywania dziur po tyczkach po każdym treningu, posiadania ogranicznika do wiertła – nieprzestrzeganie tych zasad kończy się karami finansowymi).

Najbliższe szkolenie slalomu w Druskiennikach ze Ski Spa odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia 2020 r.

Logo_footer   
     © 2015 Ski Spa | Szkolenia narciarskie

          by blue paprica