Nasi trenerzy

Kadra Ski Spa to byli lub aktualni zawodnicy, których kompetencje potwierdzone są nie tylko przez stopnie instruktorskie, doświadczenie sportowe w klubach, ale i rekomendacje kursantów, czyniących pod ich okiem regularne postępy. Są ze sobą bardzo zżyci, co przekłada się na znakomitą współpracę na stoku. Szkolą według wypracowanej przez nas metodyki i standardów, jednak każdy z nich ma nieco inne podejście i sposób pracy. Mają tego świadomość i uczą się od siebie nawzajem.

Oto oni.

Marcin Kapuściński          Marcin „Wilku” Wilczkiewicz          Maciek Kapuściński          Kuba „Stryjek” Stryjewski          Antek Zalewski          Ludwik Sierpiński      Grzesiek Zaręba

Marcin Kapuściński

Mógłby o technice rozmawiać godzinami. Potrafi błyskawicznie wychwycić błąd uniemożliwiający skuteczną jazdę i dobrać kilka indywidualnych ćwiczeń, które go wyeliminują. W Ski Spa pełni funkcję kierownika wyszkolenia. Jest fanatykiem perfekcyjnej organizacji, dzięki czemu każda część dnia jest zaplanowana co do minuty. Natomiast kiedy trzeba, podchodzi do zajęć elastycznie i potrafi w razie „nietyczkowej” pogody wymyślić atrakcyjną alternatywę. Poza sezonem realizuje się w dyscyplinie inline alpine jako zawodnik i koordynator Kadry Polski.

Marcin „Wilku” Wilczkiewicz

Wyjątkowy nauczyciel z dużymi pokładami cierpliwości, energii i zaangażowania. Posiada bardzo cenną umiejętność intuicyjnego wychwytywaniu kluczowych błędów blokujących rozwój kursantów. Często kilkoma uwagami jest w stanie całkowicie zmienić ich styl jazdy. Słynie ze świetnych przejazdów demonstracyjnych. Znakomity kompan również poza stokiem. Jeśli chciałbyś sprawdzić, czy twój pieczołowicie przyrządzony obiad ma szansę w Master Chef, Marcin jest zawsze gotowy do pomocy jako wdzięczny degustator.

Latem ogląda zachody słońca na Półwyspie Helskim, gdzie w Jastarni prowadzi swoją szkółkę kitesurfingu. Przez cały rok zaprasza do „Chatki u Wilka”, uroczego domku w Ustrzykach Dolnych.

Maciej Kapuściński

Bardzo uniwersalny narciarz, który do szkolenia wplata swoje doświadczenie freestyle’owe i freeride’owe. Prowadzone przez niego zajęcia techniki mają niesamowitą dynamikę i otoczone są aurą przygody. Podobnie jest z analizą video – uzbrój się w duży dystans do siebie i przygotuj na zoologiczne metafory.
Jego dr Jeckyll to pozytywna, otwarta narciarska osobowość – na stoku wszędzie go pełno. Jego Mr Hyde to bezwzględny, złośliwy scrabblista i inteligentny taktyk w „Osadnikach”. Od 5 lat z powodzeniem prowadzi windsurfingowe wyjazdy szkoleniowe „Wavecamp”, na których było już wielu naszych zimowych kursantów.

Trenerzy współpracujący

Staramy się urozmaicać nasz stały team szkoleniowy, zapraszając do współpracy naszych kolegów –również byłych bądź obecnych zawodników i trenerów klubowych.

Kuba „Stryjek” Stryjewski

Kuba „Stryjek” Stryjewski

TRENER
Aktualny zawodnik, świetnie rozumiejący wszystkie zagadnienia, z jakimi mają do czynienia kursanci szkoleń jazdy sportowej. Jego uwagi są bardzo celne, ma dar zapamiętywania przejazdów. Młody wiek nie przeszkadza mu w znajdywaniu wspólnego języka z kursantami z kategorii „masters”. Rówieśnicy cenią go za poczucie humoru i duży dystans do własnej osoby.
Trener – motywator, który nie uznaje przejazdów „na pół gwizdka”. Nikt tak jak on nie potrafi zmobilizować do wysiłku pod koniec treningu, kiedy umysł jest już w knajpie. Chętnie dzieli się swoją na bieżąco uaktualnianą wiedzą. Od kilku sezonów nieprzerwanie pnie się po szczeblach kariery zawodniczej, czyniąc ciągłe postępy. Latem czołowy zawodnik Kadry Polski w inline alpine.
Ludwik Sierpiński

Ludwik Sierpiński

TRENER
Ceniony szczególnie przez kursantów, będących czynnymi zawodnikami – jest skarbnicą aktualnej wiedzy narciarskiej. Zaskakuje nieoczywistymi ćwiczeniami, często wykonywanymi na małej prędkości. Jest surowym trenerem, który oszczędnie gospodaruje pochwałami. Z pasją tworzy jedno z najpiękniejszych miejsc w Zakopanem – kawiarnię Roma w Dolinie Strążyskiej.
Grzegorz Zaręba

Grzegorz Zaręba

TRENER
Wielki pasjonat narciarstwa, który nie wyobraża sobie życia bez ścigania się na nartach. Przeszedł przez wszystkie szczeble zawodów, począwszy od Pucharu Koziołka Matołka w wieku 4 lat, przez Ligę Zakopiańską w wieku szkolnym aż do Akademickich Mistrzostw Polski obecnie. Podczas szkoleń chętnie dzieli się swoim doświadczenie zawodniczym, przykładając najwyższą wagę nawet do najmniejszych szczegółów, które mogą pomóc w udoskonaleniu jazdy. W lecie instruktor windsurfingu, chętnie oddaje się również swojej kolejnej pasji, którą jest surfing.

Organizacja

Basia Rupala-Kapuścińska

Basia Rupala-Kapuścińska

ORGANIZACJA, TRENER
Właścicielka Ski Spa, odpowiedzialna za sprawy organizacyjne oraz koordynację pracy naszego serwisu narciarskiego. Dogrywa wyjazdy zza biurka, a kiedy tylko może, zapisuje się na co poniektóre jako kursantka. Stale podnosi swój poziom narciarski. Posiada wieloletnie doświadczenie instruktorskie, które pozwala jej na skuteczne szkolenie grup dziecięcych oraz dorosłych na różnych poziomach zaawansowania. Uwielbia sport w każdej postaci.  Latem pływa na windsurfingu.